Fair Joe prepouzitie obalov

Tipy a nápady ako prepoužiť vrecká na kávu

Aj keď sú vrecká, ktoré používame na balenie našej kávy bio-rozložiteľné, pred ich kompostovaním existuje viacero spôsobov ako ich celé alebo aspoň podstatnú časť opätovne použiť. Keď sa spoločne naučíme ako prepoužiť vrecká, prispejeme k znižovaniu vyprodukovaného odpadu.

Úprava: počas jari 2021 sme postupne prešli na vrecká z iného materiálu. Nový variant sa nám pozdáva viac, ako ten predchádzajúci: je jedno-materiálový (04 LDPE), má jednosmerný arómaventil, výrobca ho deklaruje ako eco-friendly a celkom recyklovateľný. Prepoužitie však stále zostáva prioritou, preto tento článok nechávame otvorený…

Nižšie nájdete tipy ako prepoužiť vrecká. Nápady na prepoužitie pridávame postupne.

Ak poznáte aj vy nejaký zaujímavý alebo užitočný spôsob, opísať ho môžete v komentári pod článkom. Taktiež nám ho môžete zaslať cez kontaktný formulár. Rady ako správne kompostovať nájdete naprílad tu.

Menovky na darčeky

Vrecká sa dajú ľahko nastrihať do ľubovoľného tvaru a zmeniť na unikátne menovky na darček. Stačí pridať šnúrku a venovanie.

Vlastné obálky

S trochou šikovnosti a merania si viete z vrecka vyrobiť štýlovú obálku. Ak si neviete poradiť sami, na internete viete ľahko nájsť návod na vytvorenie vlastnej obálky.

Zápisník

Z viacerých listov si vieme pomerne jednoducho vyrobiť zápisník. Jednotlivé listy rovnakého rozmeru poskladáme na seba a na jednej hrane – zvyčajne hornej alebo ľavej – zlepíme, zviažeme alebo inými kancelárskymi pomôckami spojíme. Prvá strana zápisníka ponúka priestor pre výzdobu.

Nezrelé ovocie

Ak nezrelé ovocie, napríklad avokádo, paradajky alebo banány vložíte do vrecka, dozreje rýchlejšie.

Ochrana pred burinou

Vrecká môžete vložiť do pôdy tam, kde si želáte zamedziť rastu buriny v okolí vašich kvetov. Burina vrecká neprerastie a tie sa časom sami rozložia.

Záložky do kníh

Veľmi jednoducho si viete pripraviť záložky do vašich kníh. Pred alebo po rozstrihaní vrecka si ho môžete náležite vyzdobiť.

Prihláste sa k odberu noviniek na email

  • Posielame 1-2 emaily mesačne o novinkách z nášho blogu.
  • Váš email s nikým nezdieľame.
  • Odhlásiť sa môžete kedykoľvek.

Odhlásiť sa z Newslettera